Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

zbiory muzeum

muzeum

Muzeum posiada następujące działy: historyczny - kolekcja artystyczno historyczna działu mieści się na I piętrze południowo-wschodniego skrzydła zamku, archeologiczny, umiejscowiony jest na parterze tegoż skrzydła, etnograficzny - obrazujący tradycyjną kulturę ludową Górali Babiogórskich i Żywieckich usytuowany w budynku „Domku Ogrodnika”, który położny jest w zachodniej część parku zamkowego oraz edukacji i promocji.

Muzeum prezentuje: dzieła sztuki - malarstwo, pamiątki, starodruki, ryciny, związane z historią zamku oraz Parafii Suskiej z okresu od XVI - XVIII w., dokumenty, fotogramy pamiątki związane z historią Suchej Beskidzkiej, malarstwo nowożytne z kolekcji prywatnej (tzw. kolekcja habsburska), wystawę archeologiczną „Najstarsze osadnictwo w dolinie Skawy” z artefaktami pozyskanymi z dna zbiornika w Świnnej Porębie (obecne Jezioro Mucharskie) oraz skarbem ozdób z brązu, wystawę z przejętych w 2017 roku zbiorów Marii i Emila Zegadłowiczów z Gorzenia Górnego pt. „Miłość do człowieka – miłość do sztuki – miłość do natury, wystawę najstarszych fotografii z Suchej (1893). W dziale regionalnym mieszczącym się w "Domku Ogrodnika" (czynnym w sezonie) - kolekcję etnograficzną obrazującą kulturę ludową mieszkańców Ziemi Suskiej - Górali Babiogórskich i Żywieckich.

W muzeum znajduje się Punkt Informacji Turystycznej działający w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSIT).

Elektroniczny Rejestr Kapliczek

FACEBOOK

KLAUZULA INFORMACYJNA

Klauzula informacyjna RODO