Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

WYSTAWA: Pieniądz w kulturze Europy

08 kwiecień 2011

Fotorafia

Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej wzięło udział w konkursie Narodowego Banku Polskiego  w Warszawie i otrzymało dofinansowanie w wysokoŚci 23 940,00 zł  na realizację projektu z zakresu edukacji ekonomicznej pt. "Pieniądz w kulturze Europy". Przedsięwzięcie polegać będzie na organizacji wystawy plenerowej, która w sposób obrazowy ukaże oddziaływanie i wpływ pieniądza na kulturę naszego kontynentu od czasów starożytnych do współczesnych w takich dziedzinach jak: gospodarka, polityka, religia, sztuka, literatura oraz życie codzienne.

W ramach ekspozycji wyodrębnione zostaną cztery zasadnicze działy. Pierwszy to Potęga wizerunków, w którym zaprezentowane zostaną najbardziej utrwalone w kulturze przedstawienia mężczyzn i kobiet na monetach od czasów starożytnych od obecnych. Drugi ukaże rolę pieniądza W sferze sacrum i profanum, czyli w życiu religijnym i obyczajowym. Trzeci  pokaże Pieniądz jako Cenne dzieło sztuki, natomiast czwarty poŚwięcony zostanie Metodom jego wytwarzania. Ujęte zostaną również inne, pozapłatnicze funkcje pieniądza i jego znaczenie dla kultury symbolicznej. 

W ramach projektu zorganizowane zostanie równie z seminarium naukowe, podczas którego wykłady wygłoszą specjaliŚci w dziedzinie ekonomii, historii i socjologii. Muzeum przygotowało także specjalną ofertę dla uczniów szkół podstawowych Średnich, którzy po uprzednim zgłoszeniu będą mogli wziąć udział w lekcjach muzealnych (www.muzeum.sucha-beskidzka.pl, e mail:muzeum@sucha-beskidzka.pl). Jest to już drugi projekt muzeum, który otrzymał bardzo wysoką ocenę merytoryczną od Komisji ds. Edukacji Narodowego Banku Polskiego. W 2009 roku była to wystawa numizmatyczna pt. "Pieniądz w historii", która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wŚród odwiedzających Muzeum Miejskie. 
           
Projekt dofinansowano ze Środków Narodowego Banku Polskiego

Elektroniczny Rejestr Kapliczek

FACEBOOK

KLAUZULA INFORMACYJNA

Klauzula informacyjna RODO