Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

wydawnictwa

MINI PRZEWODNIKI PO SUCHEJ BESKIDZKIEJ

W ramach projektu pt. Edukacja na szlaku dziedzictwa kulturowego Suchej Beskidzkiej, tradycja kultura, folklor, dofinansowanego przez Fundację PKO Banku Polskiego i Burmistrza Miasta, a realizowanego przez Muzeum Miejskie, ukazało się pięć kolejnych mini przewodników po Suchej Beskidzkiej: Położenie Geograficzne, Państwo Suskie, Zabudowa Zabytkowa i Tradycyjna oraz Świat Zwierząt i Świat Roślin.

Autorami tekstów są: Marcin Leśniakiewicz, Barbara Woźniak i Iwona Bogacz. Opracowanie graficzne wykonał Maciej Hojda. Beneficjenci projektu to uczniowie suskich szkół podstawowych, gimnazjum i świetlicy profilaktycznej, biorący udział w lekcjach muzealnych na temat dziedzictwa kulturowego Suchej Beskidzkiej, prowadzonych przez suskich muzealników w 2015 roku. Seria powstała przy współpracy z Nadleśnictwem Sucha, Zespołem Szkół im. Wincentego Witosa, Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii i Miejską Świetlicą Profilaktyczną. Tematy przewodników pomyślane zostały jako kompendium najważniejszych informacji. Bieżąca edycja rozbudowana została o dziedzictwo przyrodnicze. Faunę i florę Suchej Beskidzkiej (elektroniczna wersja), ilustrują piękne i nastrojowe fotografie autorstwa Mariusza Wiecha (zwierzęta) oraz Iwony Bogacz (rośliny). Mini przewodniki uzupełniają zdjęcia archiwalne zabytków i zabudowy tradycyjnej oraz współczesne ujęcia miasta wykonane przez Adama Wróbla, Grzegorza Wysmołka, Monikę Spyrkę i Jakuba Jurzaka.


Seria, jako materiał do edukacji regionalnej dzieci i młodzieży oraz vademecum w pigułce dla tych, którzy chcą poznać historię i atrakcje turystyczne miasta w przystępny sposób, ukazuje się od 2013 roku. Poza najnowszymi, tworzą ją następujące przewodniki: Sucha Beskidzka w pigułce, Śladami Komorowskich po Suchej Beskidzkiej, Zespół Zamkowo-Parkowy, Zespół Kościelno-Klasztorny, Śladami Sławnych Suszan, Miejski Szlak Historyczny, Trasy Piesze, Szlakiem Kapliczek i przydrożnych krzyży, Miejsca pamięci, pomniki i tablice pamiątkowe. Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej serdecznie dziękuje Pani Teresie Szcześniewskiej Dyrektorowi Banku PKO w Suchej Beskidzkiej za włączenie się w realizację projektu oraz Pani Katarzynie Bąk z Fundacji Banku PKO za współpracę. Poniżej zamieszczamy wszystkie mini przewodniki w wersji elektronicznej w formacie pdf i zapraszamy do wspólnego poznawania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego miasta. (GW)

       
 
        
                
       
         
                
  

 

 

 

Magnesy

 

Rozmiar 7cm x 4,5cm
Cena 7,00 zł

 

Folder Panowie Suskiego Zamku - 10 zł

 

Madonna z Dzieciątkiem Jezus, w typie Hodegrtrii, XVII w. W miejscowej tradycji nazywana Matką Bożą Jagodną. Obraz cudowny.

Reprodukcja

Wymiary: 29,5 cm x 21 cm
Cena 5 zł

 

 

 

 

 

Karty pocztowe w formacie 10,5cm x 15cm, cena 2,00 zł.

Pocztówka 1Sucha Beskidzka panorama miasta

Pocztówka 2


Renesansowy zamek w Suchej Beskidzkie

     
Pocztówka 3


Renesansowy zamek w Suchej Beskidzkie

Pocztówka 4


Renesansowy zamek w Suchej Beskidzkie

 

 

 

 

 

Wydawnictwa muzealne można nabyć regulując uprzednio należność na konto muzeum wraz z kosztem wysyłki.

Numer rachunku bankowego Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej: 58 8128 0005 0060 3533 2000 0010

Koszty wysyłki: 10,00 zł/przesyłka

Elektroniczny Rejestr Kapliczek

FACEBOOK

KLAUZULA INFORMACYJNA

Klauzula informacyjna RODO