Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

wrzesień

24

2015

Festiwal Funduszy Europejskich - "Małopolska Myśli o Tobie"

24 wrzesień 2015

Festiwal Funduszy Europejskich – „Małopolska Myśli o Tobie”

 

Koncert zespołu Future Folk, stoiska małopolskich wystawców, pokazy, warsztaty oraz konkursy z nagrodami – te i inne atrakcje pojawią się już wkrótce na Festiwalu Funduszy Europejskich w Suchej Beskidzkiej.

 

 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 3 października na dziedzińcu suskiego zamku. Festiwal Funduszy Europejkskich „Małopolska Myśli o Tobie” to nie tylko spotkanie z beneficjentami funduszy unijnych, ale także okazja do dobrej zabawy i możliwość uczestniczenia w licznych koncertach.
 
W ramach imprezy małopolscy wystawcy zaprezentują, na przygotowanych przez siebie stoiskach, różne formy działalnoŚci, Od godziny 13:30 w specjalnie rozstawionym festiwalowym miasteczku namiotowym będą czekały różne atrakcje, m.in. warsztaty druku na odzieży, pokazy toczenia naczyń ceramicznych na zabytkowym kole garncarskim, zabawy z tworzeniem biżuterii, warsztaty artystyczne (m.in. malarstwa na szkle), zajęcia edukacyjne, rodzinne gry i łamigłówki, pokazy haftu komputerowego, warsztaty tworzenia zabawek, a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
 
Na festiwalowej estradzie wystąpią: Paulina Bisztyga, Kapela Mała Ziemia Suska, Miejska Orkiestra Dęta, Big Band uczniów Szkoły Muzycznej oraz Zespół Regionalny Ziemia Suska. O godzinie 19.00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru - grupy Future Folk na czele z wokalistą Stanisławem Karpielem – Bułecką. Artyści zaprezentują suskiej publicznoŚci swój repertuar, oparty na elektronicznej muzyce tanecznej z motywami folku góralskiego.
 
Organizatorem Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”  jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Marek Sowa, marszałek Małopolski oraz Stanisław Lichosyt, burmistrz Suchej Beskidzkiej. (GW)
 
Wstęp wolny.