styczeń

Nowe przewodniki dziedzictwa kulturowego po Suchej Beskidzkiej

07 styczeń 2015

Obrazek
W ramach projektu pt. Edukacja na szlaku dziedzictwa kulturowego Suchej Beskidzkiej, dofinansowanego przez Fundację PKO Banku Polskiego i Burmistrza Miasta, a  realizowanego przez muzeum miejskie, ukazały się cztery kolejne mini przewodniki po Suchej Beskidzkiej: Miejski Szlak Historyczny, Trasy Piesze, Szlakiem Kapliczek i przydrożnych krzyży, Miejsca pamięci, pomniki i tablice pamiątkowe. Seria została pomyślana jako materiał do edukacji regionalnej dzieci i młodzieży oraz vademecum w pigułce dla tych, którzy chcą poznać historię miasta w przystępny sposób, przemierzając zaproponowany przez nas szlak tematyczny. Mini przewodniki są kontynuacją pierwszego wydania z 2013 roku, w którym scharakteryzowanych zostało pięć różnych tras wiodących po Suchej: Sucha Beskidzka w pigułce, śladami Komorowskich po Suchej Beskidzkiej, Zespół Zamkowo-Parkowy, Zespół KoŚcielno-Klasztorny, śladami Sławnych Suszan. Autorem tekstów jest Marcin LeŚniakiewicz, redakcja: Barbara Woźniak i Iwona Radwan, opracowanie graficzne: Maciej Hojda, współpraca Monika Spyrka, Joanna Sajewicz, Monika Lato, Małgorzata Piergies, Anna Spyrczyńska. Beneficjentami projektu są uczniowie suskich szkół podstawowych i gimnazjum, Świetlicy profilaktycznej oraz przedszkola samorządowego, którzy brali udział w lekcjach muzealnych na temat kulturowego dziedzictwa Suchej Beskidzkiej i regionu. Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej serdecznie dziękuje Pani Teresie SzczeŚniewskiej Dyrektorowi Banku PKO w Suchej Beskidzkiej za włączenie się w realizację projektu oraz Pani Katarzynie Bąk - Martyniak z Fundacji Banku PKO za współpracę. Poniżej zamieszczamy wszystkie mini przewodniki w wersji elektronicznej w formacie pdf i zapraszamy do wspólnego poznawania zabytków historii Suchej Beskidzkiej oraz na wyprawę malowniczymi szlakami!

Barbara Woźniak
Dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej