sierpień

Edukacja na szlaku dziedzictwa kulturowego Suchej Beskidzkiej

20 sierpień 2014

Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej otrzymało darowiznę od Fundacji PKO Banku Polskiego na realizację projektu pt. Edukacja na szlaku dziedzictwa kulturowego Suchej Beskidzkiej. Efektem projektu będzie opracowanie i wydanie serii mini przewodników po naszym mieŚcie obejmujących takie tematy jak: Miejski Szlak Historyczny, Trasy piesze z rowerowymi, Szlak kapliczek i przydrożnych krzyży oraz Miejsca pamięci, które posłużą jako materiał do edukacji regionalnej dzieci i młodzieży szkolnej.  Realizacja projektu rozpocznie się już 20 sierpnia br. a jego zakończenie i rozliczenie nastąpi 31 grudniu br. wydrukiem całej serii, która zostanie przekazana suskim szkołom. Muzeum już od 5 wrzeŚnia br. zaprasza dzieci i młodzież szkolną na cykl lekcji historycznych związanych z kulturowym dziedzictwem miasta.  (tel. 33 874 26 05 wew. 22), gdzie zostaną omówione wybrane szlaki tematyczne. Jest to już druga seria mini przewodników po Suchej Beskidzkiej. Pierwsza, wydana w 2013 roku Sucha zawierająca pięć rodzajów tras tematycznych jak:  Sucha Beskidzka w pigułce, Szklakiem Komorowskich po Suchej, Zespół koŚcielno-klasztorny, Zespół zamkowo-parkowy i  śladami Sławnych Suszan cieszyła się dużą popularnoŚcią nie tylko wŚród najmłodszych, ale również odwiedzających Suchą turystów.

BW