lipiec

Spotkania z kulturą Renesansu 2011

05 lipiec 2011

Obrazek
Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej również w tym roku bierze udział w projekcie pn. "Szlak Renesansu w Małopolsce", którego głównym inicjatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie. Promuje on dziedzictwo Renesansu w województwie małopolskim w zakresie architektury, kultury i sztuki w oparciu o obiekty zabytkowe powstałe w tej epoce lub noszące jej cechy stylowe. W niedzielę 10 lipca br., o godz. 10.00 w Sali Rycerskiej Suskiego Zamku można będzie wysłuchać wykładu pt. "Od dworu obronnego Suskich do magnackiej rezydencji Komorowskich" oraz zwiedzić bezpłatnie Dział Etnograficzny Muzeum, mieszczący się w zachodniej częŚci Zespołu zamkowo - parkowego w tzw. "Domku Ogrodnika".  Zwiedzanie odbywać się będzie o pełnych  godzinach od 10.00 - 15.00. (Pozostałe ekspozycje muzealne są płatne). Przy sprzyjającej pogodzie, o godz. 13.00, planowane jest wspólne wyjŚcie Ścieżką Przyrodniczo-leŚną do Kaplicy Konfederackiej na Górze Jasień.
W bieżącej edycji programu biorą udział: Zamek w Pieskowej Skale, Zamek Na Mirowie w Książu Wielkim, Lamus w Branicach, Dwór w Jeżowie (Wilczyska k. Bobowej), Ratusz w Tarnowie oraz Willa Decjusza w Krakowie.