Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

luty

01

2009

OZNACZENIE SZLAKU HISTORYCZNO - KRAJOZNAWCZEGO

01 luty 2009

Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej przystąpiło do otwartego konkursu ofert pn. "Małopolska GoŚcinna", otrzymując z budżetu Województwa Małopolskiego dotację w wysokoŚci 5 tys. złotych na oznaczenie miejskiego szlaku historyczno - krajoznawczego. W ramach zadania, do końca listopada br. przy najcenniejszych zabytkach naszego miasta stanie dziesięć wolnostojących tablic informacyjnych z  charakterystyką każdego z nich.

Szlak miejski (wytyczony w 1998 roku), prowadzi Śladem najcenniejszych pamiątek, miejsc widokowych oraz innych wartoŚci kulturowego dziedzictwa Suchej Beskidzkiej. Jest oznaczony charakterystycznymi biało - niebieskimi znakami o wym. 15 cm  x 15 cm. Dodatkowe ustawienie tablic informacyjnych o wym: 50 cm x 50 cm obok dziesięciu najważniejszych z jego obiektów wraz z charakterystyką co do czasu powstania, funkcji i znaczenia, zdecydowanie wpłynie na lepsze poznanie jedynego w swoim rodzaju klimatu Suchej Beskidzkiej poprzez pryzmat zabytków i innych wartoŚci kultury.

Co istotne, będzie bardzo ważną informacją zwłaszcza dla goŚci, którzy odwiedzają nasze miasto i często nie są Świadomi wartoŚci historycznej danego z miejsc, może być również cennym materiałem do edukacji regionalnej w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. W ramach realizowanego projektu oznaczone zostaną m.in.: zamek, budynek nadleŚnictwa, kaplica konfederacka na Jasieniu, karczma Rzym, stary koŚciół z klasztorem (obecną plebanią) i zespołem kaplic, nowy koŚciół, wiąz Sobieskiego, dawne wille dworskie przy ul. Mickiewicza 36-38-40 oraz budynek dworca PKP.

Takie oznaczenie szlaku wpłynie na zwiększenie atrakcyjnoŚci turystycznej Suchej Beskidzkiej. Osoby odwiedzające miasto, zainteresowane historią i zwiedzaniem zabytków podczas wędrówki szlakiem będą miały możliwość zaznajomienia się z najciekawszymi obiektami bez koniecznoŚci poszukiwania dodatkowych materiałów i odnajdywania interesujących miejsc na osobnych planach czy mapach. Wykonanie jednorodnych stylistycznie tablic informacyjnych wpłynie także na czytelność przekazywanych wiadomoŚci.
Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Miasta Sucha Beskidzka.


Elektroniczny Rejestr Kapliczek

FACEBOOK

KLAUZULA INFORMACYJNA

Klauzula informacyjna RODO