kwiecień

Edukacja ekonomiczna w muzeum

03 kwiecień 2015

Komisja ds. Wspierania Społecznych Inicjatyw Edukacyjnych Narodowego Banku Polskiego w Warszawie po raz kolejny pozytywnie oceniła projekt Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej na realizację wykładów i warsztatów ekonomicznych dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, przyznając na jego realizację dofinansowanie w kwocie 30 000 zł. Obszar tematyczny obecnego projektu, będący również kontynuacją jego poprzednich edycji obejmuje zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartoŚcią oraz rolą w gospodarce i kulturze, polityką pieniężną i inflacją, obrotem bezgotówkowym oraz modernizacją zabezpieczeń polskich banknotów. Zajęcia, którym towarzyszyć będą warsztaty, wykłady oraz projekcje filmowe obywać się będą w Gabinecie Numizmatycznym muzeum w oparciu o prezentowane serie kolekcjonerskie monet, banknotów, żetonów oraz medali. Zostaną odpowiednio dostosowane do danej grupy wiekowej i poprowadzą je zatrudnieni w tym celu edukatorzy. Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej już od szeŚciu lat z powodzeniem realizuje projekty z zakresu edukacji ekonomicznej i historycznej, które cieszą się ogromną popularnoŚcią wŚród dzieci, młodzieży oraz studentów wyższych uczelni. Ich trwałym efektem, poza edukacją ekonomiczną i wystawami numizmatycznymi jest utworzenie Gabinetu Numizmatycznego, w którym prezentowane są numizmaty i monety pozyskane z Narodowego Banku Polskiego, mennic krajowych i zagranicznych oraz od prywatnych depozytariuszy. Realizacja obecnego projektu rozpocznie się z dniem 1 kwietnia i potrwa do 31 sierpnia 2015 roku. Ze względu na duże zainteresowanie, uprzejmie prosimy szkoły o rezerwację lekcji z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem: na adres: muzeum@sucha-beskidzka.pl, tel. 33 874 26 05, wew. 21.

MMSB

Medal Misja Stabilizacyjna Irak 2004