Szlak Renesansu w Małopolsce 2013

05 listopad 2013

Obrazek
W ramach kolejnej odsłony projektu na Szlak Renesansu w Małopolsce 2013, Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej i Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie serdecznie zapraszają w sobotę 16 listopada na wykład prof. Pawła Pencakowskiego pt. „Zamki i rezydencje renesansowe Ziemi Krakowskiej”, który odbędzie się o godz. 11.00 w sali rycerskiej zamku suskiego. Tegoroczna edycja projektu obejmie zwiedzanie zespołu zamkowo-parkowego wraz z prezentacją wystawy historycznej pt. „Fundacje Komorowskich i ich wpływ na rozwój Suchej (1613-1614)”, w ramach której zaprezentowany zostanie film pt. „Przez stulecia. Z dziejów Suchej i państwa suskiego”. Oprowadzanie grup z przewodnikiem muzealnym odbywać się będzie o pełnych godzinach zegarowych i obejmie także dział regionalny muzeum mieszczący się w Domku Ogrodnika. Kolejny dzień spotkań z kulturą Renesansu będzie miał miejsce w Willi Decjusza przy ul. 28 Lipca 1943  w Krakowie. O godz. 12.00 prof. Paweł Pencakowski zaprezentuje wykład pt. „Wille renesansowe we Włoszech i w Polsce na przykładzie Villi Emo i Barbaro”, a o godz. 13.15 zwiedzający będą mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione, działającym od 1997 roku przy Miejskim OŚrodku Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy! Szczegółowe informacje pod nr. 33 874 26 05 wew. 21,22 lub kasia@villa.org.pl.

PROGRAM:
16 listopada 2013 (sobota) – zwiedzanie zamku w Suchej Beskidzkiej

• od godz. 10.00-15.00: zwiedzanie zamku w Suchej Beskidzkiej w towarzystwie pracowników muzeum (wejŚcia grup o pełnych godzinach)
  • godz. 11.00: wykład prof. Pawła Pencakowskiego „Zamki i rezydencje renesansowe Ziemi Krakowskiej”
  • zwiedzanie wystawy pt. „Fundacje Komorowskich i ich wpływ na rozwój Suchej 1613-1614″

17 listopada 2013 (niedziela) – zwiedzanie Willi Decjusza w Krakowie

• od godz. 10.00-15.00: zwiedzanie Willi Decjusza w towarzystwie przewodników (wejŚcia grup o pełnych godzinach)
  • godz. 12.00: wykład prof. Pawła Pencakowskiego „Wille renesansowe we Włoszech i w Polsce na przykładzie Villi Emo i Barbaro”.
  • godz. 13.15: koncert w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione z Suchej Beskidzkiej

Fundator:

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym
Województwa Małopolskiego w ramach konkursu
ofert z turystyki pn. Małopolska GoŚcinna