wrzesień

LEKCJA MUZEALNA - TKACTWO: HISTORIA WPLECIONA W TKANINĘ

16 wrzesień 2013

Jak szyto ubrania?
Z czego powstają nici i materiał?
Jakiego sprzętu używano w tkactwie na przełomie XIX i XX w.?

Uczniów klas III – VI szkół podstawowych zainteresowanych odpowiedzią na te pytania oraz tych, którzy osobiŚcie chcą się przekonać czy tkactwo jest trudną sztuką zapraszamy na lekcję muzealną i zajęcia praktyczne do Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej mającego siedzibę w zamku suskim.

Główne cele lekcji:
-rozpowszechnienie wiedzy z zakresu tkactwa, jako elementu historii regionu oraz
 dziedzictwa kulturowego,
-zainteresowanie dzieci historią swojej Małej Ojczyzny,
-pobudzenie do twórczego myślenia i kreatywnoŚci (tworzenie własnych ozdób  sposobami wykorzystywanymi w przeszłoŚci).

Lekcja: czas trwania ok. 1 godz. , koszt 4 zł/os.
Lekcja  i zwiedzanie: czas trwania ok. 2 godz., koszt: 9 zł/os.

Lekcje muzealne pt. "TKACTWO: HISTORIA WPLECIONA W TKANINĘ" trwają w okresie od maja do końca października.

Fot: MMSB