lipiec

2013

jUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND WAKACYJNA GIEŁDA MINERAŁÓW, KRYSZTAŁÓW I WYROBÓW JUBILERSKICH

18 lipiec 2013

Obrazek
W najbliższą sobotę i niedzielę (20 i 21 lipca 2013) pod arkadami renesansowego zamku w Suchej Beskidzkiej wszystkimi kolorami rozbłysną minerały i kryształy.
Od wieków ludzie wierzą we wspaniałe właŚciwoŚci kamieni półszlachetnych, kryształów i minerałów.  Nie trzeba wymieniać dobroczynnego i leczniczego wpływu kamieni.  Służą ludziom niejednokrotnie jako swoistego rodzaju talizmany, czyli przedmioty mające zapewnić szczęŚcie. Podczas giełdy będzie można nabyć kolczyki, naszyjniki, bransolety czy wisiorki z wybranymi elementami kamieni lub minerałów. W niedzielę od godziny 12.00 giełdzie minerałów, kryształów, skamielin i wyrobów jubilerskich towarzyszyć będą dwa wykłady prof. Janusza Gradowskiego pt.: „Ciekawe fakty  o kamieniach szlachetnych” oraz „Skarby podziemia w Polsce”.
Serdecznie zapraszamy od 10.00 do 19.00.  Wstęp wolny!
Organizator: Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej, ul. Zamkowa 1.
34-200 Sucha Beskidzka
www.muzeum.sucha-beskidzka.pl,