kwiecień

2013

Konkurs historyczno-geograficzny "DZIEDZICTWO KULTUROWE W REGIONIE: OCALIC OD ZAPOMNIENIA - SUCHA BESKIDZKA I OKOLICE 1405 - 2013"

30 kwiecień 2013

Obrazek
Dużą wiedzą  historyczną i geograficzną wykazali się uczestnicy konkursu historycznego pn. „Dziedzictwo kulturowe w regionie - Sucha Beskidzka i okolice 1405 - 2013” organizowanego przez Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej i Miejski OŚrodek Kultury - Zamek  w ramach Suskiej Majówki pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 48 uczestników, w tym 21 w kategorii szkół podstawowych i 27 w kategorii szkół gimnazjalnych. Konkurs miał formę pisemnego testu na który złożyło się 10 pytań, zróżnicowanych pod względem stopnia trudnoŚci, dotyczących historii Suchej Beskidzkiej i okolicznych miejscowoŚci. W tym roku dodatkowo pytania urozmaicone zostały fotografiami związanymi z regionem. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli  20 minut.
W kategorii gimnazjum można było maksymalnie uzyskać 28 pkt, a w kategorii szkół podstawowych - 23 pkt.
Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych została  KAROLINA HOŁY – uczennica  SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej (16 pkt.), drugie miejsce zajął  SZCZEPAN SPYRKA – uczeń SP nr 2 w Stryszawie (15 pkt.), trzecie miejsce przypadło CECYLII DURMALE – uczennicy  SP nr 2 w Suchej Beskidzkiej (14 pkt.)
SpoŚród gimnazjalistów pierwsze miejsce zdobyła  JOANNA SPYRKA – uczennica Gimnazjum nr 1 w Stryszawie (23 pkt.), drugie miejsce zajęła ALEKSANDRA HAJDUK – uczennica Gimnazjum w Lachowicach (21,5 pkt.), a trzecie KAROLINA SZARLEJ – uczennica Gimnazjum  w Juszczynie (21 pkt.).
Zwycięzcy  konkursu otrzymali dyplomy  i nagrody książkowe  ufundowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka,  Miejski OŚrodek Kultury – Zamek i Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej.
Ponadto dzieciom i młodzieży  biorącej udział w konkursie  wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci promocyjnych wydawnictw Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok !

Joanna Sajewicz
Asystent Muzeum Miejskiego