wrzesień

DZIEŃ W MUZEUM Z PIOSENKAMI SKALDÓW!

01 wrzesień 2008

We wrzeŚniu br. mija pierwsza rocznica inauguracji działalnoŚci Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej. Z tej okazji w dniu 11 października będziecie mogli Państwo bezpłatnie zwiedzać Muzeum Miejskie, zapoznając się nie tylko ze zgromadzonymi zbiorami, ale również wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących, których celem jest uŚwietnienie I rocznicy działalnoŚci tej najmłodszej z instytucji kultury w naszym mieŚcie. Honorowy patronat nad Dniem w Muzeum sprawuje Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka.

Podczas zwiedzania, zaprezentowane zostaną pamiątki, fotografie, fotogramy i dokumenty związane z historią naszego miasta oraz  kolekcja malarstwa europejskiego. Nie zabraknie także wykładu  na temat roli zamku w historii i kulturze narodowej w okresie XIX i XX w.  Koneserzy  sztuki i miłoŚnicy wędrówek będą mieli okazję zapoznać się z zabytkami Małopolski, wpisanymi na Listę światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, a miłoŚnicy szermierki dawnej na dziedzińcu zamkowym zobaczą jedyny w swoim rodzaju  pojedynek na szable pt. "Pan Wołodyjowski contra  Cyrano de Bergerac" w wykonaniu grupy Fencing Arts. Dzień w Muzeum uŚwietni występ Chóru Glissando Appasionato pod dyrekcją Alicji Jakubiak.

Jednak największą atrakcją tego dnia będzie koncert kameralny braci Andrzeja i Jacka Zielińskich, od 43 lat związanych z legendarnym zespołem Skaldowie, wciąż nagrywającym nowe płyty i z powodzeniem koncertującym w Polsce i zagranicą. Andrzej Zieliński, lider grupy i jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów, twórca kilkuset utworów, wykonywanych nie tylko przez Skaldów, ale też m.in. Marylę Rodowicz i Łucję Prus, obecnie na stałe mieszkający w USA oraz jego brat Jacek - Świetny wokalista, skrzypek, trębacz, także pianista i kompozytor, zaprezentują największe przeboje zespołu, jak również piosenki mniej znane, a z pewnoŚcią warte przypomnienia.

Bilety na koncert w cenie 30 zł można nabyć w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej, ul. Zamkowa 1, w dniach od wtorku do niedzieli w godz. pracy muzeum wt. - pt. od 9.00 - 17.00, sb- nd. 10.00 -18.00, (w poniedziałki muzeum jest nieczynne).
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

Szczegółowe informacje pod nr. tel.  033 874 26 05