lekcja muzealna - rozwój przestrzenny suchej w okresie XIX i XX w.

02 wrzesień 2014

Historyzm, eklektyzm i elementy secesji na przykładzie zabytków architektury i sztuki. Kształtowanie się społeczeństwa obywatelskiego: od nadania praw miejskich w 1896 r. do transformacji ustrojowej w 1989 roku. Lekcje zorganizowane w oparciu o ikonografię prezentowaną na ekspozycji muzealnej.

Jak zmieniało się oblicze miasta?
Czy jarmark w Suchej był tylko koński?
Dlaczego Suchą nazywano miastem kolejarzy?
Czy wiąz w Suchej zasadził król Jan III Sobieski?

Zainteresowanych odpowiedzią na te pytania uczniów szkół gimnazjalnych i Średnich zapraszamy wraz z nauczycielami do Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej na lekcję muzealną.
Główne cele lekcji:
Omówienie zmian krajobrazu kulturowego miasta na przełomie XIX i  XX w. Zapoznanie się z działalnoŚcią organizacji społecznych, kulturalnych i politycznych działających w Suchej w omawianym okresie. Przybliżenie historii miasta w kontekŚcie wydarzeń historii Polski i Europy.
Lekcja: czas trwania ok. 1 godz., koszt 4 zł/os.
Lekcja  i zwiedzanie: czas trwania ok. 2 godz., koszt: 9 zł/os.