Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

misja

MUZEUM MIEJSKIE SUCHEJ BESKIDZKIEJ jest samorządową instytucją kultury Gminy Sucha Beskidzka, prowadzącą działalność w renesansowym zamku suskim od 2007 roku. Zadaniem muzeum jest trwała ochrona dóbr kultury, informowanie o wartościach i treściach gromadzonych zbiorów, upowszechnianie podstawowych wartości historii, nauki i kultury oraz kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej wśród odbiorców.


Swoją misję muzeum realizuje poprzez ochronę i popularyzację dziedzictwa kulturowego miasta Sucha Beskidzka i regionu, prowadzenie inwentaryzacji zabytków architektury i sztuki wraz z digitalizacją gromadzonych zasobów, prezentację zbiorów historycznych, artystycznych i archeologicznych w ramach ekspozycji stałych, organizowanie czasowych wystaw sztuki polskiej i europejskiej oraz spotkań i konferencji popularno-naukowych oraz  działalność edukacyjną i wydawniczą.


Będąc instytucją zaufania publicznego, muzeum jest depozytariuszem pamięci o przeszłości i miejscem, które aktywnie uczestniczy w procesie kształtowania świadomości historycznej i postaw społecznych.


<<Jesteśmy po to, by poznawać, chronić oraz przybliżać współczesnym i przekazać następnym pokoleniom dziedzictwo przeszłości Suchej Beskidzkiej oraz regionu a także kultury i sztuki polskiej. Nasza praca to służba na polu kształtowania człowieka świadomego swej tożsamości.>>muzeum

Elektroniczny Rejestr Kapliczek

FACEBOOK

KLAUZULA INFORMACYJNA

Klauzula informacyjna RODO