Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Białka)
Położona 400 m dalej na południe od kapliczki domkowej pw. Matki Bożej Królowej Polski, na roli Sołtystwo, po tej samej stronie szosy, naprzeciwko stacji benzynowej, w miejscu zwanym "Na Torniu".
Ufundowana przez Stanisława Gigonia. Na czworobocznym cokole stoi figura Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, którego ramiona są otwarte, ofiarują łaski i miłosierdzie tym, którzy uciekają do Jego Rodzicielki. Jest to przedstawienie Matki Bożej wspomożycielki Wiernych. Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem jest polichromowana, nakryta żelaznym baldachimem przymocowanym do cokoła. Na cokole pod białą płyciną umiejscowiona jest współczesna tabliczka z napisem (który zapewne wcześniej widniał na płycinie): "MARIO MÓDL SIĘ ZA NAMI, KTÓRZY SIĘ DO CIEBIE UCIEKAMY 1890". Wymiary: Podstawa wys 46. Cokół wys 160, szer 46 cm.
Miejscowosc: Białka
Gmina: Maków Podhalański
Kapliczka z figurą Matki Bożej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem