Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Sidzina)
Współrzędne geograficzne: 49.591526, 19.712267
Położona w południowej części wsi, po zach. stronie głównej drogi, w miejscu odejścia lokalnej drogi na rolę Czarnową, w pobliżu kaplicy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku. Polichromowana, trzykondygnacyjna. Dolna część od frontu z datą 1884 r. W środkowej części płaskorzeźbione przedstawienia: Św. Józefa z Dzieciątkiem (od frontu), Św. Katarzyny Aleksandryjskiej (po lewej) i Matki Bożej Niepokalanie Poczętej (po prawej). Nad św. Józefem dwie główki aniołków. Cokół zwieńczony figurą Chrystusa Ukrzyżowanego. Krzyż nakryty metalowym daszkiem.
1884 r.
Miejscowosc: Sidzina
Gmina: Bystra-Sidzina
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej