Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Bystra)
Położona na rozwidleniu dróg do Osielca i Jordanowa.
Ufundowana przez Wawrzyńca Kulkę z rodziną. Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus są przedstawieni z insygniami władzy: korona, berło, jabłko. Maryja stoi na półksiężycu. Cała figura osadzona na murowanym cokole, na którym znajdują się symbole Maryi, a także napisy: fundatorowie i konserwacje. Figura jest nakryta metalowym daszkiem zwieńczony krzyżem.
druga połowa XVIII w.
Miejscowosc: Bystra
Gmina: Bystra-Sidzina
Kapliczka z figurą Matki Bożej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem