Kapliczka słupowa z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Sucha Beskidzka)
Kapliczka polichromowana. Całość tworzą dwa postumenty, na których wznosi się czworokątny słup. W środku słupa wizerunek Ukrzyżowanego Chrystusa, a po bokach płaskorzeźby przedstawiające świętych apostołów Piotra i Pawła z atrybutami: klucz (św. Piotr) i miecz (św. Paweł). Na słupie mieści się figura Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus na ręku, trzymającym różaniec. Nad figurą blaszany daszek z krzyżem na szczycie.
Ufundowana w 1870 roku przez Piotra Kubasiaka.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka