Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej (Sucha Beskidzka)
Współrzędne geograficzne: 49.753899, 19.569601
Kapliczka położona jest na prywatnej posesji przy ulicy Stromej (osiedle Burówka), około 100 metrów dalej od kapliczki z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem.
Kapliczka wnękowa wybudowana na planie prostokąta z popielatej cegły. We wnęce kapliczki znajduje się figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej przedstawiona frontalnie z rozłożonymi rękoma i otwartymi dłońmi. Maryja jest ubrana w białą suknię ze złotym wykończeniem pod szyją i przewiązana w pasie złotym paskiem, niebieski płaszcz okrywający głowę i ramiona również ze złotym wykończeniem na brzegach. Na szczycie kapliczki umieszczony jest krzyż z figurą Ukrzyżowanego Chrystusa. Kapliczka nakryta jest dwuspadowym daszkiem z blachy zwieńczony małą metalową dzwonnicą zakończoną metalowym krzyżem.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie PoczętejKapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie PoczętejKapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie PoczętejKapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej