Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka z figurą Matki Bożej Szkaplerznej z Dzieciątkiem (Sucha Beskidzka)
Współrzędne geograficzne: 49.753944, 19.569012
Kapliczka położona na prywatnej posesji po prawej stronie przy ulicy Stromej (osiedle Burówka), obok skrętu w prawo wiodącego do kolejnych domów oraz pod las.
Kapliczka szafkowa postawiona na kamiennym postumencie. Wewnątrz kapliczki znajduje się przedstawiona frontalnie figura Matki Bożej Szkaplerznej z Dzieciątkiem. Matka Boża trzyma Dzieciątko w lewej ręce, w prawej zaś trzyma szkaplerz, jest ubrana w suknię i płaszcz w kolorze złotym na głowie ma złotą koronę. Jezus jest ubrany w szatę w kolorze złotym. prawą dłoń ma uniesioną ku górze na której zawieszono różaniec z drewnianymi koralikami, w prawej dłoni trzyma szkaplerz. Przed figurą znajdują się dwie figurki wyrzeźbione z drewna przedstawiające anioły. Przed szafką na postumencie umieszczone są dwie małe figurki aniołków z tworzywa sztucznego. Szafka kapliczki nakryta jest drewnianym daszkiem pokrytym dachówką, na którym znajduje się symbol Najświętszego Serca Pana Jezusa. Daszek jest zwieńczony metalowym krzyżem z figurką Ukrzyżowanego Chrystusa.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą Matki Bożej Szkaplerznej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej Szkaplerznej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej Szkaplerznej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej Szkaplerznej z Dzieciątkiem
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej