Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem na Błądzonce (Sucha Beskidzka)
Współrzędne geograficzne: 49.755852, 19.546587
Kapliczka położona jest po prawej stronie przy głównej ulicy Błądzonka, na przeciwko skrętu na ulicę Lipową (rozwidlenie dróg na osiedla w lewo Lipie, w prawo Błachutówka).
Kapliczka szafkowa drewniana z oszklonym frontem przymocowana do drzewa. Wewnątrz kapliczki znajduje się figura Matki Bożej z Dzieciątkiem przedstawieni frontalnie. Matka Boża trzyma Jezusa na lewej ręce. Dzieciątko jest ubrane w białą szatę, prawą dłonią wskazuje Maryję a lewą dłonią wskazuje na Siebie. Matka Boża jest ubrana w białą suknię oraz niebieski płaszcz okrywający głowę i ramiona. Szafka nakryta jest metalowym dwuspadowym daszkiem. Poniżej kapliczki również na drzewie przymocowany jest drewniany krzyż.
Kapliczka została odnowiona przez okolicznych mieszkańców, na drzewie, na którym jest umieszczona znajdują się znaki oznaczające zielony szlak pieszy.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem na BłądzonceKapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem na BłądzonceKapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem na BłądzonceKapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem na Błądzonce
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej