Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Wajdówka) (Sucha Beskidzka)
Współrzędne geograficzne: 49.756859, 19.550816
Kapliczka położona na prywatnej posesji po lewej stronie głównej ulicy Błądzonka (pierwszy dom po lewej stronie na osiedlu Wajdówka)
Kapliczka szafkowa osadzona na kamiennym postumencie, na którym wmurowana jest tabliczka z napisem: O MATKO MIŁOŚCI NIECHAJ DOZNAMY TWOJEJ LITOŚCI. Wewnątrz kapliczki umieszczona jest figura przedstawiająca Matkę Bożą Różańcową stojącą frontalnie. Drobne dłonie Maryi złożone do modlitwy, a na prawej ręce, na tle dekoracyjnie udrapowanych szat, zawieszony długi niemal do ziemi różaniec. Biała suknia przewiązana jest niebieską szarfą. Głowę i ramiona, okrywa ciemnoniebieski płaszcz. Postać Matki Boskiej - smukła, drobna, rysy twarzy młodzieńcze i subtelne, zgodne z wyobrażeniem Boskiego piękna. Szafka nakryta czterospadowym daszkiem z blachy zwieńczony krzyżem.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Wajdówka)Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Wajdówka)Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Wajdówka)
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej