Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Wajdówka) (Sucha Beskidzka)
Kapliczka położona na prywatnej posesji po lewej stronie głównej ulicy Błądzonka (pierwszy dom po lewej stronie na osiedlu Wajdówka)
Kapliczka szafkowa osadzona na kamiennym postumencie, na którym wmurowana jest tabliczka z napisem: O MATKO MIŁOŚCI NIECHAJ DOZNAMY TWOJEJ LITOŚCI. Wewnątrz kapliczki umieszczona jest figura przedstawiająca Matkę Bożą Różańcową stojącą frontalnie. Drobne dłonie Maryi złożone do modlitwy, a na prawej ręce, na tle dekoracyjnie udrapowanych szat, zawieszony długi niemal do ziemi różaniec. Biała suknia przewiązana jest niebieską szarfą. Głowę i ramiona, okrywa ciemnoniebieski płaszcz. Postać Matki Boskiej - smukła, drobna, rysy twarzy młodzieńcze i subtelne, zgodne z wyobrażeniem Boskiego piękna. Szafka nakryta czterospadowym daszkiem z blachy zwieńczony krzyżem.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Wajdówka)Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Wajdówka)Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Wajdówka)