Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Listwanówka) (Sucha Beskidzka)
Współrzędne geograficzne: 49.753780, 19.575205
Kapliczka położona na prywatnej posesji po prawej stronie głównej drogi Błądzonka, około 200 metrów poniżej wjazdu na ulicę Jaworową, Widokową i Łagodną (osiedla Rzeźniczaki, Koźle, Koczurówka).
Kapliczka szafkowa drewniana z oszklonym frontem, osadzona na betonowej kolumnie i niewielkim postumencie. Wewnątrz kapliczki znajduje się figura przedstawiająca Matkę Bożą Różańcową stojąca sztywno na niewielkim cokole. Dłonie Maryi złożone do modlitwy, a na prawej ręce, na tle dekoracyjnie udrapowanych szat, zawieszony długi niemal do ziemi różaniec, dodatkowo na złożone ręce Maryi dostał nałożony różaniec koronka pokoju. Biała suknia przewiązana jest niebieską szarfą. Głowę i ramiona, okrywa ciemnoniebieski płaszcz. Postać Matki Boskiej - smukła, drobna, rysy twarzy młodzieńcze i subtelne, zgodne z wyobrażeniem Boskiego piękna. Szafka nakryta dwuspadowym daszkiem zwieńczony drewnianym krzyżem.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Listwanówka)Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Listwanówka)Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej na Błądzonce (os. Listwanówka)
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej