Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka szafkowa z figurami Chrystusa na Błądzonce (Sucha Beskidzka)
Współrzędne geograficzne: 49.747925, 19.585739
Kapliczka położona na prywatnej posesji po lewej stronie za rzeką przy głównej drodze Błądzonka, około 200 metrów powyżej skrętu przez most na ulicę Przemysłową i Starzeńskiego.
Kapliczka szafkowa postawiona na betonowym postumencie do którego prowadzą również betonowe cztery schodki. Na postumencie znajduje się umieszczona czarna tablica ze złotym napisem: JEZU UFAM TOBIE. Wewnątrz kapliczki znajdują się dwie figury przedstawiające Jezusa (figura Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz figura Jezusa Miłosiernego), w kapliczce znajdują się również liczne obrazki przedstawiające: Świętą Faustynę, Jezusa Chrystusa, Matkę Bożą, Świętego Jana Pawła II oraz Anioła Stróża z małym dzieckiem. Skrzynka kapliczki jest nakryta metalowym daszkiem pomalowanym na czerwono, który jest zwieńczony metalowym krzyżem w kolorze złotym.
1986 rok
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka szafkowa z figurami Chrystusa na BłądzonceKapliczka szafkowa z figurami Chrystusa na BłądzonceKapliczka szafkowa z figurami Chrystusa na BłądzonceKapliczka szafkowa z figurami Chrystusa na BłądzonceKapliczka szafkowa z figurami Chrystusa na Błądzonce
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej