Tafle majolikowe na arkadzie łączącej stary kościół z plebanią (Sucha Beskidzka)
Tafle majolikowe znajdują się na pn. ścianie przewiązki łączącej stary kościół paraf. p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny z plebanią (dawny klasztor).
Tafle majolikowe ze sceną Ukrzyżowania oraz herbem Korczak Obie tafle osadzone na łuku arkadowym w płytkiej, prostokątnej, zamkniętej półkoliście płycinie, ujętej profilowanym obramowaniem oraz, od dołu, wąskim, blaszanym parapetem. Górna tafla, w kształcie stojącego prostokąta od góry dopasowanego do kształtu płyciny, przedstawia scenę Ukrzyżowanie. Na osi kompozycji umieszczono przybitego do krzyża Chrystusa. Jego ciało jest blade, biodra przepasane są złotym perizonium. Nad głową Jezusa widnieje napis: "INRI". Obok krzyża znajdują się: po lewej Matka Boska, po prawej Św. Jan Ewangelista, skierowani w stronę krzyża, z wyjątkiem twarzy, które zwrócone są w stronę widza. Mają na sobie złote tuniki i zielone płaszcze, głowa Marii owinięta jest białą chustą. Głowy wszystkich osób otoczone są złotymi nimbami. Pod krzyżem leży czaszka i skrzyżowane piszczele. Dolna tafla w kształcie zbliżonym do kwadratu przedstawia herb Korczak otoczony wieńcem roślinnym, spiętym u góry klamrą. W polu czerwonym trzy wręby srebrne w pas, zwężające się ku dołowi. W klejnocie, nad hełmem w złotej koronie, pół szczenięcia czarnego wyżła skierowanego w lewo, w naczyniu srebrnym. Labry zielone i srebrne. Wokół herbu rozmieszone są sigle: "PK HL IO" (Piotr Komorowski Hrabia Liptowski i Orawski). W obu górnych narożach tafli widnieją dekoracje roślinne. Obie tafle utrzymane są w podobnej kolorystyce, tła wypełnia kolor ciemnobłękitny. Wykonane zostały na pocz. XVII wieku w jednym z warsztatów na krakowskim Kazimierzu.
1614-1616 r.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej, Fototeka Instytutu Historii Sztuki UJ