Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka z figurą Chrystusa Nazareńskiego (Zawoja)
Współrzędne geograficzne: 49.647930, 19.506424
Położona ok. 750 m dalej na płd. zach., w górnej częŚci Wełczy, za skrzyżowaniem głównej drogi z drogą lokalną do os. Kącina i Brzyski i mostkiem na potoku Korycina.
Polichromowana, trzyczęściowa. W części środkowej od frontu wykuta jest płaskorzeźbiona scena przedstawiająca Chrystusa Ukrzyżowanego wraz z Matka Bożą i Św. Janem Ewangelistą u stóp krzyża. Po lewej wymalowana jest postać Św. Pawła, a po prawej - niezidentyfikowany święty.
1865 r.
Ufundowana przez małżeństwo Trzebuniaków.
Miejscowosc: Zawoja
Gmina: Zawoja
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą Chrystusa NazareńskiegoKapliczka z figurą Chrystusa NazareńskiegoKapliczka z figurą Chrystusa NazareńskiegoKapliczka z figurą Chrystusa NazareńskiegoKapliczka z figurą Chrystusa NazareńskiegoKapliczka z figurą Chrystusa NazareńskiegoKapliczka z figurą Chrystusa NazareńskiegoKapliczka z figurą Chrystusa Nazareńskiego
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej