Kaplica pw. Św. Andrzeja Boboli (Zawoja)
Współrzędne geograficzne: 49.652073, 19.511866
Położona w os. Wełcza, w jego centralnej części.
Zaprojektowana prawdopodobnie przez Stefana Ficka ze Skawicy. Bryła kaplicy nawiązuje do tradycji romańskich. Zbudowana z kamienia łamanego, na planie prostokąta, zamknięta jest półkolistą absydą. Usytuowana od frontu wieża posiada trzy kondygnacje, z których najwyższa, pełniąca funkcje dzwonnicy, jest zwieńczona małym hełmem baniastym, w środkowej wykuta jest wnęka z ludową figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem, zaś w najniższej, ponad wejściem, umieszczony jest płaskorzeźbiony krucyfiks. Wewnątrz, w ołtarzu, znajduje się obraz przedstawiający patrona kaplicy, Św. Andrzeja Bobolę, namalowany przez M. Sabotowicza.
1936 r.
Miejscowosc: Zawoja
Gmina: Zawoja
Kaplica pw. Św. Andrzeja BoboliKaplica pw. Św. Andrzeja BoboliKaplica pw. Św. Andrzeja BoboliKaplica pw. Św. Andrzeja Boboli