Kapliczka z figurą Św. Onufrego (Stronie)
Kamienna figura Św. Onufrego osadzona na postumencie. Figura osłonięta blaszanym daszkiem. Na postumencie, od frontu znajduje się napis.
Na cokole umieszczona jest data 20 maja 1769 r.
W dniu, którego data umieszczona jest na cokole, miała miejsce potyczka konfederatów barskich z wojskami rosyjskimi pod Lanckoroną, nie jest więc do końca jasne, czy wspomniana data odnosi się do powstania kapliczki, czy też może została ona wzniesiona nieco później, dla upamiętnienia bitwy.
Miejscowosc: Stronie
Gmina: Stryszów
Powiat: wadowicki
Kapliczka z figurą Św. OnufregoKapliczka z figurą Św. OnufregoKapliczka z figurą Św. OnufregoKapliczka z figurą Św. OnufregoKapliczka z figurą Św. OnufregoKapliczka z figurą Św. OnufregoKapliczka z figurą Św. OnufregoKapliczka z figurą Św. Onufrego