Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (LeŚnica)
Położona na prawym brzegu potoczka, płynącego przez wieś, przy serpentynie lokalnej drogi asfaltowej, odchodzącej od drogi Stryszów - Lanckorona, ok. pół kilometra na zach. od jej skrzyżowania z drogą Brody - Palcza.
Zbudowana na planie kwadratu, potynkowana, zwieńczona wieżyczką na sygnaturkę. We wnęce ponad wejściem umieszczono figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Wewnątrz - figura (ale pozbawiona krzyża), a za nią, w ołtarzyku - współczesny obraz, przedstawiający Św. Wojciecha. Obok dwie figury - duża, polichromowana Św. Wojciecha, a po drugiej stronie ołtarza mniejsza - Chrystusa Króla.
XIX w.
Miejscowosc: LeŚnica