Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej (Dąbrówka)
Współrzędne geograficzne: 49.824928, 19.582008
Położona na płn.-zach. krańcach wsi, po płn. stronie lokalnej drogi, prowadzącej przez os. Ostałowa Zagórska, za ogrodzeniem jednego z domów.
Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Figura polichromowana osadzona na postumencie, osłonięta blaszanym daszkiem. Postać Marii ze złożonymi na piersiach rękoma stojąca na globie ziemskim owiniętym wężem. W części środkowej postumentu płytka prostokątna wnęka z drewnianym krzyżykiem z wizerunkiem Ukrzyżowanego. W dolnej części napis: NA CZEŚĆ I CHWAŁĘ BOGU W TRÓJCY I NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY POSTAWILI PAMIĄTKĘ MICHAŁ MIKA I KATARZYNA ŻONA W 1903 R. PROSZĄ O ZDROWAŚ MARYJA.
1903 r.
Ufundowana przez Michała i Katarzynę Mików.
Miejscowosc: Dąbrówka
Gmina: Stryszów
Powiat: wadowicki
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie PoczętejKapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie PoczętejKapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej