Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Dąbrówka)
Położona kilkaset metrów wyżej od poprzedniej, na skrzyżowaniu lokalnych dróg z Dąbrówki do Łękawicy i Stryszowa.
Polichromowana, na kolumnie zdobionej płaskorzeźbionymi przedstawieniami roślin w donicach figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Maria trzyma na lewym przedramieniu Dzieciątko z jabłkiem w dłoni, a w prawej ręce różaniec. Obie postacie są koronowane. Uwagę zwracają także główki aniołków, przywodzące na myśl godła, jakim posługiwali się kamieniarze z warsztatu w Orawskim Białym Potoku, oznaczając wykonywane przez siebie figury (choć wydaje się bardzo mało prawdopodobne, by ta kapliczka wyszła spod ich ręki).
XIX w.
Miejscowosc: Dąbrówka