Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Jachówka)
Położona na płd. krańcach wsi, na stoku Makowskiej Góry, 300 m na płn. od drogi Maków Podhalański - Jachówka.
Ufundowana przez Michała Bartoszaka. Polichromowana, dwuczęściowa. W dolnej części, którą stanowi wysoki cokół, we wnęce od strony frontowej umieszczony jest mały krucyfiks. Pozostałe ściany cokołu wypełniają płaskorzeźbione przedstawienia świętych: Barbary i Floriana (po lewej), Agatę i Michała (po prawej) oraz Św. Wojciecha (z tyłu). Ciekawostką są współczesne, choć utrzymane archaicznym stylu, inskrypcje na ścianach kapliczki.
Miejscowosc: Jachówka
Gmina: Budzów