Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Jachówka)
Położona na wsch. krańcach wsi, na roli Kachnicówka, tuż przy granicy z Bieńkówką, po płn. stronie drogi Budzów-Stróża.
Wzniesiona na planie prostokąta, zwieńczona wieżyczką, potynkowana z odsłoniętą kamienną podmurówką. Ponad wejściem wnęka z krucyfiksem. Wewnątrz ołtarzyk z obrazem Trójcy Św. oraz figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej i Świętego. Na ścianach - polichromia (m.in. przedstawienia aniołów) oraz dwie polichromowane płaskorzeźby z wizerunkami Św. Bartłomieja (po lewej) i Św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus (po prawej).
Miejscowosc: Jachówka
Gmina: Budzów
Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem