Kapliczka z figurą Matki Bożej (Bieńkówka)
Położona na wsch. krańcach wsi, na Przełęczy Szklarskiej (601 m), przy drodze Budzów - Stróża.
Ufundowana przez Stanisława i Annę Szczepaniaków. Polichromowana, trzy częściowa. W części środkowej, od frontu, znajduje się płaskorzeźbione przedstawienie Chrystusa Upadającego pod Krzyżem, natomiast po lewej stronie możemy obejrzeć płaskorzeźby, przedstawiające patronów fundatorów: Św. Stanisława (w części środkowej) oraz Św. Annę, nauczającą małą Marią (w części dolnej).
1921 r.
Miejscowosc: Bieńkówka
Gmina: Budzów
Kapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki Bożej