Kapliczka z figurą Matki Bożej (Targoszów)
Położona ok. 400 m na wsch. od poprzedniej, na wzniesieniu o nazwie Gronik (552 m).
Pochodzi z roku 1896 roku. Ufundowana przez Wojciecha Płonkę, Jana Fludra i innych górników. Wystawiona na pamiątkę pracujących tu przy rudzie żelaza górników o czym może świadczyć napis na kapliczce: "Fondatorowie Wojciech Płonka, Jan Fluder i wszyscy górnicy R.P. 1896". Polichromowana, trzy częściowa. W części środkowej znajdują się płaskorzeźbione przedstawienia Najświętszego Serca Pana Jezusa (od frontu) oraz patronów fundatorów: Św. Jana Nepomucena (po lewej) i Św. Wojciecha (po prawej), a w dolnej części - płaskorzeźba Św. Barbary, patronki wszystkich górników.
Miejscowosc: Targoszów
Gmina: Stryszawa
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej.