Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Lachowice)
Współrzędne geograficzne: 49.710037, 19.466158
Położona przy głównej drodze przez wieŚ, po jej płn.-zach. Stronie, w miejscu, w którym dochodzi od niej na płd. wsch. boczna, biegnąca wzdłuż Kapałów Potoku pomiędzy domy osiedla o tej samej nazwie.
Ufundowana przez Marcina Sobańskiego na gruncie ofiarowanym przez Pawła Kapałę, o czym zaŚwiadcza interesujący, archaiczny napis fundacyjny, umieszczony ponad wejŚciem. Wewnątrz polichromowana figura z okresu powstania kaplicy oraz nowa, drewniana płaskorzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego.
1812 r.
Miejscowosc: Lachowice
Gmina: Stryszawa
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej