Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Kurów)
Współrzędne geograficzne: 49.693241, 19.421494
Położona w należącej administracyjnie do Kurowa części os. Krale.
Wzniesiona z kamienia łamanego, zamknięta półkoliście i zdobiona podwyższonym, trójkątnym szczytem ponad wejściem z niewielką wnęką z figurą Matki Bożej. Wewnątrz w centrum umieszczona została na czworobocznym kamiennym postumencie figura przedstawiająca Trzeci Upadek Chrystusa. Figura polichromowana. Na froncie postumentu wykuta data 1831.
kamień
XX w.
Zbudowana na miejscu starszej, drewnianej, z 1831 r., która została rozebrana w 1939 r. Pozostałością po niej jest figura. Starszą, nieistniejącą kapliczkę ufundował Wojciech Bigosz.
Miejscowosc: Kurów
Gmina: Stryszawa
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej