Figura Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Kurów)
Położona ok. 400 m na płd. zach. od kościoła, po płn. stronie drogi kluczącej pomiędzy zabudowaniami płd. części zwartej zabudowy wsi.
Na czworobocznym kamiennym postumencie zakończonym gzymsem stoi figura przedstawiającą Trzeci Upadek Chrystusa. Na ścianach postumentu widnieją płaskorzeźby z przedstawieniami Św. Barbary i Św. Jana Nepomucena (od frontu) oraz Św. Heleny (po lewej). Kapliczka jest polichromowana. Całość stoi na niedawno wykonanej podstawie, otoczona drewnianym płotkiem i osłonięta metalowym daszkiem.
kamień, polichromia
Prawdopodobnie 1. poł. XIX w.
Miejscowosc: Kurów
Gmina: Stryszawa