Kapliczka domkowa, tzw. "Księża Studnia" (Krzeszów)
Położona przy drodze odchodzącej spod kościoła na płn.
Murowana z kamienia łamanego, wzniesiona na planie kwadratu ze ściętymi narożnikami i kryta dachem namiotowym. We wnęce ponad ujęciem źródła umieszczony jest krucyfiks, a w mniejszej wnęce w bocznej ścianie - mała figurka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, nad którą widnieje napis fundacyjny "D.O.M. ET C.M.B. PARAFIANIE I X.W.B. WYSTAWILI W ROKU P. 1850.
kamień
Ufundowana przez ks. Wawrzyńca Barcika i miejscowych parafian w 1850 roku. Swą nazwę zawdzięcza ona źródełku wypływającemu spod kapliczki, nawet podczas suszy.do czasu wybudowania wodociągu, służyła ona wielu mieszkańcom Krzeszowa jako jedyne źródło wody pitnej, a i do dzisiaj można spotkać osoby korzystające z tej studni - kapliczki.
Miejscowosc: Krzeszów
Gmina: Stryszawa
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej oraz prywatne zbiory Pana Józefa Kawy
Kapliczka domkowa, tzw. Kapliczka domkowa, tzw. Kapliczka domkowa, tzw. Kapliczka domkowa, tzw. Kapliczka domkowa, tzw. Kapliczka domkowa, tzw.