Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Zubrzyca Górna)
Współrzędne geograficzne: 49.598244, 19.650469
Położona na północnych krańcach wsi, na Przełęczy Zubrzyckiej (876 m), przez którą biegnie granica Zubrzycy Górnej i Sidziny.
Ufundowana przez Błażeja i Annę Czarnych z Sidziny. Czterokondygnacyjna. W małej wnęce powyżej napisu fundacyjnego na drugiej kondygnacji (licząc od dołu) - płaskorzeźbione przedstawienie Chrystusa Upadającego pod Krzyżem, a obok niej, w Ścianach bocznych, postacie Św. Ignacego (po prawej) i Św. Jana Nepomucena (po lewej). Na trzeciej kondygnacji dalsze płaskorzeźby: Św. Anna ucząca czytać małą Marię (od frontu), Św. Antoni (po prawej) i Św. Błażej (po lewej). Całość wieńczy krucyfiks.
piaskowiec
1897 r.
Miejscowosc: Zubrzyca Górna
Gmina: Jabłonka
Powiat: nowotarski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej