Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Lipnica Mała)
Położona po przeciwnej, wsch. stronie Syhlca, na roli Kobroniówka.
Krzyż z figurą Chrystusa ustawiony na czworobocznym postumencie. Na licu tego słupa figura Matki Bożej Bolesnej z załamanymi na piersi rękoma. Poniżej na licu czworobocznego cokołu relief ze sceną Ucieczki do Egiptu. Na licu słupa poniżej inskrypcji ornament pętlicowy. Resztki zniszczonej polichromii. Inskrypcja fundacyjna na froncie słupa ponad figurą maryjną: „Fundator / Josef Karko / ska / Anno 1830”.
piaskowiec, polichromia
Ufundował Józef Karkoszka, miejscowy gospodarz
Miejscowosc: Lipnica Mała
Gmina: Jabłonka