Kapliczka z figurą Św. Antoniego (Sucha Beskidzka)
ul. Wadowicka. po wschodniej stronie ulicy w ogrodzie na posesji nr 6.
Kamienna figura Św. Antoniego trzymającego na rękach Dzieciątko. Figurę osłania metalowy daszek oparty na łuku półokrągłym, wspierający się na czterech prętach. Ma zwartą blokową formę. święty odziany jest w habit, a Dzieciątko - w tunikę. Figura stoi na postumencie złożonym z fundamentu, na którym wznosi się podstawa i kolumna w porządku toskańskim. Na bazie znajduje się słabo widoczne, wypukłorzeźbione przedstawienie Chusta Św. Weroniki. Poniżej wyryto nieczytelny obecnie napis, którego fragmenty odczytali Kopera i Lepszy: Jan Sip... 1728.
Kamień pokryty polichromią
1728
W czasie okupacji figura została powalona przez Niemców. Dawniej przechodziły obok kapliczki procesje w dni krzyżowe.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Dokumentacja fotograficzna w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej oraz w Fototece Instytutu Historii Sztuki UJ.
Kapliczka z figurą Św. AntoniegoKapliczka z figurą Św. AntoniegoKapliczka z figurą Św. AntoniegoKapliczka z figurą Św. AntoniegoKapliczka z figurą Św. AntoniegoKapliczka z figurą Św. AntoniegoKapliczka z figurą Św. AntoniegoKapliczka z figurą Św. Antoniego