Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - wydarzenia

Pieniądz i jego rola w gospodarce Polski i Europy

17 listopad 2017

Projekt Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej pn. „Pieniądz i jego rola w gospodarce Polski i Europy. Wykłady i warsztaty - część III", złożony do Komisji Edukacji i Wydawnictw Narodowego Banku Polskiego w Warszawie został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinansowanie w wysokości 12 600 zł.
W ramach projektu, którego trzecia już edycja trwać będzie od 16 listopada 2017 do 30 czerwca 2018 roku, suskie muzeum zorganizuje lekcje oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej o następujących tematach: Bohaterowie pieniędzy sąsiadów, Reformatorzy polskiego pieniądza i gospodarki, Ciemne strony finansów – czyli o psuciu i fałszowaniu pieniędzy w dawnej Polsce, Żupy krakowskie jako podstawowe źródło dochodu skarbu królewskiego w okresie I Rzeczypospolitej, Średniowieczne i nowożytne drogi i szlaki handlowe w Małopolsce.
Zajęcia prowadzone w ramach projektu są bezpłatne, a ich poszczególne elementy nawiązywać będą również do historii Suchej i regionu.
Rezerwacje z wybranym tematem lekcji można zgłaszać od wtorku do soboty telefonicznie (33 874 26 05 wew. 22), osobiście lub przez stronęwww.muzeum.sucha-beskidzka.pl – zakładka: Edukacja: Formularz zgłoszeniowy online lekcji muzealnej lub warsztatu.
Serdecznie zapraszamy szkoły do udziału w lekcjach muzealnych, które prowadzone będą w salach ekspozycyjnych muzeum.

Barbara Woźniak
Dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej
 „Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej"

Elektroniczny Rejestr Kapliczek