wrzesień

"60+kultura" w pierwszy weekend jesieni

20 wrzesień 2017

Logo akcji weekend seniora

Kolejna edycja akcji MKiDN „60+kultura” odbędzie się w dniach 23-24 września. W tych dniach seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

W tym roku również Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej bierze udział w kampanii "60+kultura", oferując Seniorom nieodpłatne zwiedzanie następujących wystaw:

- archeologiczno-historycznej pt. "Najstarsze osadnictwo w dolinie Skawy",
- historycznej pt. "Fundacje Komorowskich i ich wpływ na rozwój Suchej 1608-1848" wraz z emisją filmu dokumentalnego pt. "Przez stulecia. Z dziejów Suchej i państwa suskiego",
- malarstwa nowożytnego z kolekcją broni białej i palnej rodu Habsburgów Żywieckich,
- fotograficznej pt. "Sucha na starej fotografii".
- zwiedzanie sali rycerskiej oraz kaplicy zamkowej.
 Dla zwiedzających zostanie udostępniony nieodpłatnie również dział regionalny muzeum mieszczący się w tzw. "Domku Ogrodnika" w zachodniej części zespołu zamkowo - parkowego. Zwiedzanie grup zorganizowanych będzie odbywać się z przewodnikiem.

Więcej informacji o ofercie dostępne na stronie http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/kultura-dostepna/kultura-dostepna-dla-seniorow.php

Elektroniczny Rejestr Kapliczek