Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

wrzesień

12

2017

XXI DNI MUZYKI Na ZAMKU W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

12 wrzesień 2017

 

Dni Muzyki na Zamku to cykl koncertów, które odbywają się na zamku w Suchej Beskidzkiej.  W ramach tegorocznej XXI edycji melomani spotkają sie w sali rycerskiej suskiego zamku w dwie kolejne niedziele 17 i 24 września oraz w sobotę 30 września. Zapraszamy do udziału w tegorocznych spotkaniach z muzyką w weekendowe popołudnia o godzinie 17:00  Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach XXI Dni Muzyki na zamku jest bezpłatny.
Wrześniowe spotkania z muzyką klasyczną w murach suskiego zamku zainauguruje koncert „Pół żartem, pół serio” w wykonaniu Ewy Boreczko-Siemieniuk, który odbędzie się 17 września w Sali Rycerskiej suskiego zamku. Podczas koncertu zabrzmią popularne arie z oper i operetek, które w momencie powstania miały zaspokajać gusta szerokiego grona odbiorców, a obecnie weszły do kanonu muzyki klasycznej. Nie zabraknie „Arii ze śmiechem” z operetki „La Périchole” Jaquesa Offenbacha, oraz „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi” Giacomo Pucciniego, a także utworów z kręgu muzyki filmowej, jak „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” czy „My Way”
W kolejną niedziele 24 września w murach suskiego zamku  będzie można usłyszeć unikatowe brzmienie muzyki dawnej z okresu od XIV do XVII w wykonaniu  Zespołu Dawnej Muzyki im. Gaspare  Castiglione, który wystąpi z okazji jubileuszu 20 - lecia  swojej działalności przy Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek. Repertuar koncertu stanowi swoistą wiązankę utworów europejskiej muzyki dworskiej, pieśni staropolskich i tańców dworskich.
Cykl wrześniowych spotkań z muzyką na zamku zakończy się w sobotę 30 września koncertem kameralnym Adrianny Mętel  i Amelii Tokarskiej, w czasie którego wysłuchamy połączenia wyjątkowego brzmienia fletu i harfy,  w  programie, w którym znajdą się kompozycje m.in Johanna Sebastiana Bacha –Wolfganga Amadeusa Mozarta, Geantano Dionizettiego czy Christopha Willibalda Glucka.


Elektroniczny Rejestr Kapliczek

FACEBOOK