Najstarsze osadnictwo w dolinie Skawy

19 kwiecień 2017

Lekcja połączona ze zwiedzaniem wystawy archeologicznej przedstawiającej efekty badań wykopaliskowych na terenie zbiornika w Świnnej Porębie.

Zajęcia poświęcone prehistorii naszego regionu w kontekście przemian kulturowych zachodzących w poszczególnych epokach, zaczynając od paleolitu schyłkowego po średniowiecze.

W trakcie zajęć uczniowie poznają na czym polega praca archeologów oraz jak wyglądają wykopaliska. Będą mogli zobaczyć, a nawet wziąć do ręki, i z bliska przyjrzeć się znalezionym artefaktom, tj. skorupom naczyń, krzemiennym narzędziom, biżuterii z brązu oraz broni wykonanej w epoce żelaza.

Zainteresowanych zapraszamy na lekcje muzealną!

Lekcja: czas trwania ok. 1 godz., koszt: 4 zł/os.
Lekcja  i zwiedzanie: czas trwania ok. 2 godz., koszt: 9 zł/os.

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz rezerwacji lekcji prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 33 874 26 05 (wew.22) lub mailowo: muzeum@sucha-beskidzka.pl

Elektroniczny Rejestr Kapliczek