Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej (Sidzina)
Położona na roli Drabowej, po wsch. stronie głównej drogi przez wieś, obok sklepu spożywczego.
Ufundowana przez rodzinę Nieużytków. Polichromowana, trzykondygnacyjna. W środkowej części płaskorzeźbione przedstawienia Św. Jana Ewangelisty (od frontu), Św. Agaty (po lewej) i Św. Andrzeja (po prawej). Poniżej, od frontu, wizerunek Chrystusa Upadającego pod Krzyżem ponad tekstem modlitwy: "O Pani moja Matko moja spomnij żem Twój. Strzeż mie i broń mie jako rzeczy o własności Twojej", po lewej - Św. Franciszek, a po prawej - Św. Zofia z córkami. Na szczycie figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej nakryta metalowym daszkiem.
1905 r.
Miejscowosc: Sidzina