Kapliczka z figurą Chrystusa Nazareńskiego (Sidzina)
Położona na roli Kordel Dolny, przy głównej drodze do Sidziny Górnej, po jej zach. stronie.
Ufundowana przez Macieja Nieużytka. Na froncie wysokiego czworobocznego cokołu widnieje płaskorzeźbione przedstawienie św Jana Nepomucena. Pod nim napis fundacyjny: "FUNDATOR MACIEJ NIEUŻYTEK PROSI O POZDROWIENIE ANIELSKIE ZA DUSZE ZMARŁE R.P. 1854". Cokół wieńczy pełnoplastyczna figura przedstawiająca Chrystusa Nazareńskiego. Kapliczka jest polichromowana, zwieńczona metalowym daszkiem.
Miejscowosc: Sidzina
Gmina: Bystra-Sidzina
Kapliczka z figurą Chrystusa NazareńskiegoKapliczka z figurą Chrystusa NazareńskiegoKapliczka z figurą Chrystusa NazareńskiegoKapliczka z figurą Chrystusa Nazareńskiego